Kas sundida või käega lüüa?

Mina kaitsesin täna, 1. juunil, ehk siis lastekaitsepäeval, oma lapsi nii, et ähvardasin ekraanidest eluks ajaks ilma jätta, kui nad endid meiega üles mäkke ei tiri. Peale paari vihapisarat, paukunud kapiust, läbi hammaste sisistatud sajatust, istus seltskond autos ja tee võis alata. Okei, tegelikult oli ainult kaks susistajat. Sten ja tema tädipoeg. Teised, siis need suuremad lapsed, on minu mäletamist mööda sünnist alates matkamist armastanud. Ja Sten on sünnist alates matkamist vihanud. Tema jaoks on see ajaraiskamine, ilusa päeva vussi keeramine – ütleme siis otse, MÕTTETU tegevus!

Oleme mäemehega igasugu trikke teinud, proovinud hea ja kurjaga, meelitanud kommiga, ähvardanud pika nimekirja kodutöödega. Aga mäemees juuniorit pole Stenist kasvanud. Kas sundida või käega lüüa? Kui palju olen selle üle pead murdnud! Ühed ütlevad, et ei tohi last piinata, teised kuulutavad, et kui ei sunni, siis ei tule muud, kui laiskusepunn diivaninurgas. Ja nii me pendeldame – meelituste ja ähvarduste vahel. Ja kui tüüp end lõpuks mäkke vinnab, panevad nad tädipojaga sellisel kiirusel ajama, et meie jõuame vaid hõigata,

‘Oodake esimesel ristmikul!’

Neli ja pool tundi silmailu ja musklivalu. Aga vähemalt nüüd mu süda ei valuta, et nad taas ekraani eest istuvad ja verivärsket videot oma lemmik juutuuberilt vaatavad. Las lõdvestuvad, noored mägikitsed!

fullsizeoutput_13effullsizeoutput_13f0XXNEIZR%QOe51owgI2Pn8A

2 thoughts on “Kas sundida või käega lüüa?

  1. Ma jälle tean, mida sa tunned! Mina leidsin vastuse järjekordselt lapsele tõde kuulutades, et minu töö ongi teda takka sundida ning suunata, minu töö on anda endast kõik, et temast tuleks enda parim koopia. Pidevalt lati alt minnes seda ei saavuta. Aga täiesti ausalt – need ähvardamised ja vihastamised kulutavad mind ja ma ei tea, kas see osa käibki teismelisega kaasas?

    Liked by 1 person

    1. No seda minagi 😉 Kui me mõnikord kõik koos peaga vastu seina sõidame, siis muhke hõõrudes ma küsin Stenilt, et mis sa arvad poja, kas emme on range sellepärast et ta on paha ema? See on selginemise algushetk ja uute kallide hetk. Ja vaikus enne uut tormi 😀

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s