Pandeemia päevik vol 5 …

… ehk lühike kanapostitus

Ämblikud sõna otseses mõttes sadasid mulle pähe. Ja see ei olnud uni. See oli minu tänane reaalsus, kui ma igivana kanalat rookisin. Kuna olin ämblikusaju hetkel suht kõrgel redeli otsas, ei saanud ma muud teha kui täiest kõrist karjuda ja käega kukalt kratsida. Parima meelega oleks ma mööda hoovi jooksma hakanud, aga see katusealune positsioon seadis vägagi karmid liikumispiirangud. Ühesõnaga, nõrganärvilistele ei soovita!

Need, kes minu eelmise nädala insta videosid vaatasid, juba teavad, et meie perre tulevad varsti sulelised. Või kas teavad?! Too videos välja käidud mõte oli veel toores ja ideede maailmas hõljumas. Ent ju oli seekordne hetk eriliselt küps, sest tollest saatuslikust hommikust alates pole meie peres möödunud ühtegi ühist söömaaega, mil kanadele nimesid ei valita ning värsketest munadest ei õhata. Nüüdseks oleme nii kaugel, et kanad on tellitud (saabuvad mai keskpaigas), kanala on jubedast risust ja tuhandest ämblikust tühjaks tassitud ning kana õueaedik internetist tellitud. Tööde nimekiri on hetkel veel päris pikk ning kopsimist, korrastamist mitmeks nädalavahetuseks, ent aega ju on, või mis?!

Olen pikki tunde internetis ringi sobranud, kanateemaliste foorumite ja lehekülgedega sõbraks saanud ning tõdenud, et maailmasid, millest me midagi ei tea, on triljon korda enam kui neid, kuhu oma nina oleme toppinud. Piisab vaid uus hobi leida ja sinu ees lähevad lahti laiad väravad. Astu edasi ja hakka uurima! Esimesel hetkel võib too uus ja lai põld hirmutav, ärevust tekitav tunduda. Nii palju on õppida! Nii palju erinevat informatsiooni! Aga see on hea ‘mindfulness’ treening. Noki tasakesi. Noki nagu kana. Ja uurista teed lõpmatusse.

Ja kui te juhtute kogemata kanapidaja olema, siis kõik head nipid ja nõuanded on teretulnud!

 

2 thoughts on “Pandeemia päevik vol 5 …

  1. Meine Güte! Lugesin su postitust hinge kinni pidades. Kui lahe! Meil kahjuks kanasid ei ole, aga kindlasti oleks, kui meil selleks vöimalus oleks. Ehk kunagi, see oleks vahva! Jään pönevusega su postitusi ootama.

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s