Koos lumega tulevad igasugu mõtted.

Käisime mäemehega ära. Mägedes. Meditatsioonis ja vaikuses. Päevik sai seal üleval, vara saabunud talves, kritseldustest ja sinna-tänna sõnadest kirjuks. Siit üks mõte , mis sadas koos helvestega krae vahele …

Lumeportsud katustel, sirged, põlveni ulatuvad vallid, mis ääristavad kitsaid jalgradu suurelt teelt koduukseni. Lumi pimestab. Ja teeb hardaks. Iga kord.

Istun söögisaali diivanil, nina vastu akent ning vaatan lummatult lumehelveste langemist. Vahepeal liuglevad nad aeglaselt. Mõtlikult isegi. Vahepeal kogub sadu tuure juurde ja üksikutest helvestest saab valge kardin. Ja aeg-ajalt, siis kui sadu veidi vesisemaks muutub, tiirlevad osad helbed kambakesi koos maa poole. Lumerätsakate grupilaskumine.

Vee maailmaruumis tiirlemise seadust arvesse võttes, on täitsa võimalik, et see lumi, mis siin hetkel mind hardaks teeb, on sama, mis sadanud juba kümnetel, sadadel, tuhandetel eelmistel kordadel. See on võib-olla too sama helves, mis langes tookord, kui ma väikese plikana Munamäelt kelguga alla vuhisesin. Aga võib-olla hoopis too lumi, mis sadas siis, kui Pärnu jõel, kuum tee seljakotis ja põsed kui punased ubinad, teismelisena suuskadel libisesin. Ja miks mitte uskuda, et need samad lumelärtsakad siin akna taga matsid kogu Pärnu jõululume alla õhtul, mil perega kalmistult saabusime, koridoris saapaid trampisime ja köögist vanaema kutset lauda kuulsime. Minu vana kelku pole enam. Suuski ka mitte. Vanavanemad ning isa on samuti lahkunud. Ent lumi tuleb tagasi. Ja võib olla sellepärast ta teebki mind iga uus tali nii hardaks. Sest ta tuleb sõnumitega mälestustemaalt.

IMG_8082(Meditatsioonipesa üleval mägede kaisus)

One thought on “Koos lumega tulevad igasugu mõtted.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s