Oh seda rõõmu!

DSC_5536

Need tuhandete tuledega palistatud sügisõhtud on kerratõmbumiseks loodud.

Ja õunakookideks. Või õunteks üldse. Milline puuvili sobiks põhja poolkera sügisesse paremini kui üks punapõskne õun? Ma söön hiiglaslikes kogustes õunu, krõmpsutan teisi tundide vahepeal, lugemise kõrvale, tööd nokitsedes, enne ööd unemaale moonaks kaasa. Kuna meil endil õunapuid pole, siis käin korra nädalas paar küla eemal ökomöko poes ja kannan sealt võrkkottide viisi maiust koju. Kallan need ümarad, sileda koorega kaunitarid sügavasse puukaussi ja jätan köögilauale, astrite kõrvale, maja õdusamaks muutma.

Maja on meil muidugi õdus, aga peab nentima, et koledasti sassis ja tolmune. Kui tüütu ja tulutu on see kasimine. Tunnid lähevad tolmulapi ja imeja seltsis raisku. Ja saad sa ülemise korruse lõpuks puhtaks, kui juba piilub tolmurull alumise korruse kapi tagant. On see neil mingi õel mäng?! Ma ei viitsi enam koristada! Minust saab rõõmus ja virgas vanatädi. Aga oi kui kasimata.

Nühkisin vannitoa kraanikaussi ja proovisin olla hetkes. Et oleks kergem, talutavam. Ent mõte uitas ikka lapi juurest mujale, ilusamatele jahimaadele. Uitas vannitoast välja, aknast õuele ja ma ahhetasin. Milline vaade meil siin on! Lapp lapiks ja tolmurull las olla, sest kui on selline vaade! Hoovipõrand on kollaseks tikitud ja vana lobudik kuur kuldses pärastlõunavalguses imekaunis! Ja kas te teadsite, et otse aknast paistab kätte lahmakas mägi – säravpuhta lumega tipus ja värvilise metsavöötmega keskkohas. Ja taevas, kas keegi on kuskil seletanud, miks see taevas sügisel nii sinine on? Kes ta uuesti üle võõpas?

Uksekell helises just siis, kui ma musta põrandapesuvee vetsupotti olin kallanud. Tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb ka … pakk raamatutega! Kuna mul siin Rahva Raamatut pole, siis käib meil aeg-ajalt Amazoni poiss hingetoitu toomas. Ja mida on ühele hingele rohkemat vaja, öelge mulle!?

Sest kui on kauss õuntega ja kuldne sügis akna taga ja raamatuvirn tolmurullide vahel kutsumas, siis kuidas seda novembrikuud kerratõmbunult diivaninurgas mitte armastada?!

Kogu see rõõm paneb mind teid kallistama!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s