Söök, võrratu söök.

Lasnamäel oli pirukafestival! Mind puudutas see uudis sügavalt seedetraktini. Ma jumaldan pirukaid ja kooke ja torte. Ja mõelda vaid, neil on terve festival selle tarvis.

Mis tõi mulle meelde mu suure imestuse, kui sõbranna, ei, lausa kaks sõbrannat oma puhkustest muljetasid ja NII VäHE toidust ning jookidest rääkisid. üks naika käis oma perega Maltal. Uurisin muidugi otsemaid, et kas seal näiteks veine ka tehakse.

‘Ikka vist. Või ma ei tea, minu mäletamist mööda oli viinamarjapõlde näha küll.’

‘No aga maitsesite siis või?’

‘Ei, ei tulnud nagu pähe.’

Ja siis mul jooksis juhe kokku. Ja ma nägin nii selgesti, KUI toidu ja joogiteadlikud puhkajad me oleme. Me jumaldame uutes paikades kohalikku kööki avastada. See on ju hiiglaslik osa kultuurist ja maa tuksest.

See on ka üks asi, mis mulle mäemehe juures nii hirmsasti meeldib. Tema oskus vaimustuda heast ja paremast, mida üks uus paik või seltskond pakuvad. Ma usun, et tema Eestimaa algusaastail võlus ta nii mõnegi kokaonu ja -tädi just selle siira vaimustusega. Külalislahkus on imeline. Aga oskus seda vastu võtta pole sugugi vähem tähtis. Oskus öelda, et meeldib, välja näidata oma vaimustust, ma ei tea, see on ikka kangesti oluline.

Meil käisid hiljuti head tuttavad terrassil suveõhtut nautimas. Grill, salatid, erinevad veinid, kook ja muu. No tuli tõesti hästi välja. Ma kohe tundsin seda. Ning külalised, nemad olid nagu ‘kuidas-külas-käituda’ raamatust välja astunud. Nad mitte ainult ei puginud poole ööni silmad säramas, vaid näitasid oma vaimustust välja, kiitsid ning tekitasid sellega täiesti imetabase olemise. Ehk siis, ma armastan kostitada, aga eriti vahva on kostitada inimesi, kes ei pea liigseks oma meeldimist siiralt välja näidata.

Mis muidugi viib sujuvalt uude teemasse – kiita, kui on kiitmist väärt. Aga see on uus lugu hoopistükkis ja meil on Saskiaga Mamma Mia õhtu ootamas!

4 thoughts on “Söök, võrratu söök.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s