Kodus!

IMG_5641

No küll see kojujõudmine on ikka vaimustav!

Meil oli absoluutselt imeline puhkus, imelises kohas, imeliste maitsete ja vaadetega, aga umbes kaks päeva tagasi ma tundsin, et puhkuse patarei hakkas täis saama ja mõte kojunaasmisest ei tekitanud mitte ärevust vaid hoopis rõõmu. Eile hiilis lausa igatsus ligi, nii et täna teele asudes oli südames selline kerge tunne. See kergus kadus kahjuks päris kiiresti, sest need pikad autotretid on ikka tohutult närvesöövad. Kõigepealt olime me auto pagasi nii täis tuupinud ja ukse halvasti kinni löönud, et esimese rappumise järel lendas pagasnikuuks lahti ja pooled asjad lendasid välja. Õnneks polnud me siis veel kuskil kiirteel vaid meie Toskaana pesa tolmusel kõrvaltänaval. Aga see esimene äpardus suutis minusugust ärevus-inimest ikka korralikult raputada, sest ma suutsin kohe välja mõelda, et tegelikult on too tagumine uks natuke katki ja kiirteel lendab uuesti valla ning noh, edasi mõelge ise.

Aga mis kiirteedesse puutub, siis palun öelge mulle, kas teist keegi suudab nendel megamaanteedel, lõputute rekkade ja ülihelikiirusel kihutavate hullude vahel rahulikult reisi nautida? Mina isiklikult tänan universumit, et me oma perega elusalt ja tervelt koju jõudsime. Sest no andke andeks, ma arvasin, et Eesti liiklus on üks eluohtlikumaid, aga nüüd mul on küll tunne, et ega need itaallased alla jää. Kiiruspiirangutest ei pea seal, vabandage väga, just enamus kinni. Rääkimata manöövritest, mida kui tsirkusepiruette sooritatakse. Kes hulljulgem, see vapram. Mäemees tõi ikka päris mitmel korral kogu oma repertuaari koledaid sõnu kuuldele ja seda ei saanud talle absoluutselt mitte pahaks panna.

Aga okei, koju me jõudsime, koduhoovi maltsast läbi murdsime ja nüüd ma siin naudin oma arvutit ja klaviatuuriklõbinat ja seda imelist veini, mille me eile kingituseks saime. Aga see on uus lugu!

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s