Jooga, mu arm!

Ma olen terve nädala paksu väsimust enda taga lohistanud. Hommikuti on raske silmi avada, keset päeva tõmbavad diivan ja pleed kui magnetid ja õhtuti ma ainult mõmisen vastuseid.

Täna hommikune äratuskell oli absoluutne agressioon. Ma ju alles jäin magama!? Et mis mõttes on JUBA hommik. Et kuidas ma selle päeva, mis nii suure väsimusega algab, õhtusse välja tirin. Aga näed siis, tirisin ja kuidas veel. Meil oli kolmanda jooga-aasta viimane õppepäev enne suvepuhkust ja nagu alati, tulen ma tollelt pikalt päevalt tagasi tühjaks pigistatud ent üliõnneliku sidrunina.

Jooga – kuidas ma elu piisavalt tänada saan, et ta mind sellele teeotsale nügis! Jah, palju on valu ja pisaraid olnud. On olnud kibedale tõele silma vaatamist, maskide langemist, iseendaga tuttavaks saamist (mis käib kahjuks ikka vastu kivist pöhja kukkudes), uuel tasemel ausust, mis esialgu ehmatab. Aga see kõik on oma hinda väärt. Sest tasapisi koorub eelnevast täiesti uus ja imeline kulgemine. Ma poleks ealeski arvanud, et regulaarne joogatamine selline varalaegas on!

Mul oli õnn sattuda just sellesse joogakooli, just selle õpetaja käe alla ja just nende naikadega ühte kampa. See on olnud ja on veel aasta täiesti imetabane kasvamine. Ma tean, et palju põnevat on ees, ma tean, et omandan kogu aeg uusi ja hindamatuid nippe elu lahedamaks elamiseks ja kõik see süstib musse vaimustust ja sügavat õnnetunnet milleta mina elurajal astuda ei jaksaks.

Proovige ka! (kui te juba andunud joogatajad pole)

 

7 thoughts on “Jooga, mu arm!

 1. Joogatan juba mõnda aega, see aitab oma kehaga sõber olla. Nii dramaatilisi üleelamisi, kui Sul mul pole ette tulnud. Pigem on jooga teekond samm-sammult edasi ja lõppu õnneks ei paista.

  Liked by 2 people

  1. ülle, ma peaksin vist natuke selgitama, muidu jätan tõepoolest liiga dramaatilise mulje 😉
   Mu joogatee on natuke teistmoodi. Ma ei käi lihtsalt joogatunnis vaid mul on käsil nelja-aastane jooga õpetaja süvakoolitus. See tähendab vähemalt iga kahe päeva tagant joogatamist, baastekstide õppimist, aga ka parasjagu intensiivset spirituaalset endassesüvenemist. Eks sealt need tugevad võnked ja maanihked ka! Aga ma teadsin seda ette. Või pigem nii, et meid hoiatati ette. Kõik üheksa tüdrukut, kellega ma need kolm aastat kõrvuti kõndinud olen, elavad samamoodi imelisi lugusid läbi 🙂

   Liked by 1 person

 2. ei ole siin joogat leidnud ja aru ka ei saaks. käin aerial pilateses vms… no seal on joogaelemente ka natuke aga tund ise on ikka pigem pilates. aga vähemalt naaatukenegi liigutada end

  Liked by 1 person

  1. Nagu vist iga algus … 😉 aga kui vähegi meeldima hakkab, siis ma soovitan sel rajal püsida, sest kunagi hiljem, palju-palju hiljem, tänad end, et juba noorena oma keha eest sellist hoolt kandsid 😉 sa vist proovisid omal käel, videod abiks. Mina soovitan õpetjana leida kursus ja juhendaja. Ah jaa, ja ära kohe käega löö, kui ei meeldi. Jooga stiile ja õpse on ju jalaga segada. Otsi ja leiad oma. Palju jaksu Sulle ja vahvaid väljakutseid ellu ja blogisse!

   Liked by 1 person

   1. Peaks jah vist niiviisi veel proovima, aga rühmatrennis oli alati eriti piinlik, kui ma isegi jalad ette sirutatult istuda ei suutnud, ja teised juba ikka väga kõrgel tasemel olid. 😀

    Liked by 1 person

 3. Iga kord kui ma sellist juttu kuulen, tahaksin inimest kohe raputada (loe: korrale kutsuda) :-)) ja siis enda joogapessa tuua ja näidata, et joogas on kõige täiuslikum poos just see, mida SINA sel hetkel suudad teha! Ehk siis, anna minna!

  Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s