Selline teema siin …

Ma olen laisk. Mõnes mõttes. Ma olen näiteks laisk iseenda poputaja. Iga kord kui ma oma kosmeetiku juurde lähen, saan tõrelda. Küll on nahk sisalikult kuivaks tõmbunud, küll olen päikesekreemi suviti koju jätnud, küll olen unustanud niisutavat öökreemi kasutada. Ja tema, oh seda minu super kosmeetikut, näeb otsemaid kõike. Tal on silmade asemel luubid, ma ütlen!

See laiskus on ka põhjus, miks ma ennast ei meigi (kui ripsmetush välja arvata), miks ma nii kaua pikki juukseid kandsin (saaks kähku salgud krunni) ning miks mul on meie pere kõige tillem riidekapp. Sellest on muideks juba poole mäemees enda asjade alla võtnud. Sest noh, sinna ju mahub, nagu ta vabandas.

Õnneks on loodus minuga lahe olnud. On andnud jumet ja figuuri ja sära silmadesse. Nii et kõik laiskusest tingitud viilimised pole siiani suuremat imago häda kaela toonud. Aga kaua sa ühte kummi ikka venitad?!

Paar nädalat tagasi ütles Saskia, et tead, emme, sa võiksid ju endale aeg-ajalt mõne uue riide ikka lubada. Mul korraks võpatas sees, et oihh, kui mu teismeline tütar juba niiviisi räägib, siis peab vist ette vaatama. Pärast ta muidugi lisas, et ma näen täiesti hea välja ja mingit kooserdise muljet ei jäta. Ent, tütar oli kõnelenud ja ma otsustasin ühe poeretke ikka ette võtta. Ma usun, et ma pole ainus, kel kas näkkab täiega või siis üldse mitte. Ja mul õnneks näkkas. Sain ühe hoobiga mitu kärbest kätte ja poest väljudes õhkasin mäemehele, et nüüd on vähemalt aastaks rahu maa peal.

Ma ei ole poodleja. Ma ei viitsi terve hommiku ühest riidepoest teise käia. (Alice, London ei loe, eksole 😉 Kui ma alles siia Helveetide maale saabusin, siis oli mu suureks vaimustuseks H&M. Tol hetkel seda poodi veel Eestis ei olnud ning mulle tundus, et midagi lahedamat olemas olla ei saagi. Tegin kõik oma riideostud ühes ja samas poes ja polnudki päris hull. Tegelikult oli lausa vaimustav, sest enne Shveitsi tulekut olin elanud väga kesist üliõpilaselu ning riiete ostmine oli suur luksus.

Kui ma siin kooli tööle läksin ja õpilaste seljas H&M igat uut kollektsiooni nägin, oli selge, et sealt poest ma ennast enam varustada ei taha. Liikusin hoopis Esprit’sse. Olin nende truu klient mitu-mitu aastat. Jälle tundus, et see ongi see parim variant üldse. Piisas poodi minekust, et leida just need minule passivad riided. Aga aeg, teate ise, muudkui liigub ja maitse muutub ja korraga ma enam ei leidnud seda, mis minu seljas imet teeks. Tulid hoopis Pepe Jeans ja Tom Taylor.

Laupäeval avastasin oma tavapärasest riidepoest aga täitsa uue tegija (minu jaoks) – Garcia Jeans. Ja jälle oli tunne, et nad on oma riided just mind silmas pidades teinud. Neil on täpselt minu maitsele mõnusalt casualelegant riided. Pluusid ja pusad, mis istuvad imeliselt nii teksade kui ka kontori seelikuga.

Aga ikkagi, isegi kui ostlemise kätte võtan, olen laisk. Kui ühest poest oma varustust kätte ei saa, siis joon parema meelega kuskil terrassil hea kohvi ja sobitan olemasolevaid riideesemeid edasi.

Mingil hetkel kasvas mu laiskusest välja peaaegu kinnisidee, et vot ei tahagi uusi riideid, et ei mingit raiskamist, ei mingit tarbimisühiskonna lõksus siplemist. Ilu tuleb su enese seest teema siis. Ja tegelikult võiksin ma selle deviisi saatel päris rahulikult lõpuni elada, kui …

Kui ma kodus töötaksin. No kui ma näiteks kirjanik oleksin. Või tõlkija. Või oleksin täiskohaga joogaõpetaja. Siis ma vist suisa unustaks, et vahepeal peaks riidepoodi minema.

Aga töötades õpetajana, olles regulaarselt klassi ees, suheldes igapäevaselt ja professionaalselt teiste inimestega, tunnen ma muidugi omal nahal, kui tähtis on välimus. Kui ma esmaspäeval tundi läksin, seljas imearmsad Garcia Jeans’i särk ja jakk (mis istusid tõesti nagu valatult), siis oli ikka uhkem hoiak küll. Ei midagi kategooriliselt erinevat, aga see särts ja sära teadmisest, et ma näen hea välja, andis imelise annuse eneskindlust. No ja kas see tuli nüüd riietest või tähtede seisust, aga ma pole ammu nii häid tunde andnud!

6 thoughts on “Selline teema siin …

  1. Oihhh, kui palju küsimusi kellelegi, kes natuke talveunes tukkus.
   Aga ütleme siis nii, et homme on jõulukuu esimene päev. Paljas mõte teeb mu meele rõõmsaks.
   Ja kui hästi läheb, tuleb lund. Kui mitte homme, siis varsti kindlasti.
   Lumi paneb mu kirjutama.
   Ootame!

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s