Festival

Korraks oli kartus, et ma ei jõuagi festivalile. See oli nii nelja paiku hommikul, kui ma suuretoa diivanil ahastusest juukseid kiskusin ja punaseks hõõrutud silmadega tühjusesse passisin. Kuskil meie lähedal, suure paneelmaja ilmatumatest korteritest tagus tume bass mu ajusid segi. Üks mu suvise Eestimaa kartustest oli tõeks saanud. Mingi kamp kilkavaid noori hoidis mu und vangis ja piinas teist väsimatult tümpsuga tampides.

Koju! Sel hetkel ei suutnud ma muud tahta, kui koju mägede vahele vaikusesse. Nii ebaaus tundus kõik. Nii räige ja vastik.

Kust võtta sellisel hetkel rahu ja kainet mõistust? Kuidas end ümbrusest välja lülitada? Kuidas mitte maailma vastu vimma kasvatada?

Nendele küsimustele ma joogafestivalil vastust ei saanud. Oleks ka naiivne olnud tahta. Aga ma sain oma uudishimule rahuldust ja ideele pildi taha. Ma sain ühest töötoast osa võtta, pere meelehärmiks viirukeid ning mäemehe ahhetuste saatel imeilusad kõrvarõngad osta (‘Haldjas või Jumalanna?’ küsis poemüüja mu kõrvus rippuvaid kahte näidist vaadates? Mäemees arvas, et Jumalanna, aga mina ei oska end sellisele tasandile mõelda. Minu hingele kõlab haldjate keel kutsuvamalt.)

Mulle niiviisi natuke näksides piisas. Minu jaoks ei ole festival süviti minemise koht. Selline kokku tulemine ja suures kogukonnas korraks koos tuksumine on vahva pidu, see on degustatsioon, kus rikkaliku ja värvilise laua taga saab end õnnelikuks pugida. Ja seda kirevust ning rõõmu ma endasse ahmisingi.

Mulle meeldis Eestimaa pinnal siinsete joogasõpradega seguneda, nagu nemadki, värviline matirull kotist turritamas mööda Haapsalu armsaid tänavaid uidata ning selle laheda festivali melust osa saada.

Ja mul on hea meel tõdeda, et nii tilluke maa nagu Eestimaa ikka suhteliselt arvuka joogarahva kokku suudab tuua. Head asja pole keeruline jagada!

IMG_2197

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s